Soma Okul Sporları Basketbol Şampiyonu Soma Fen Lisesi Oldu.
Soma Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2017-2018 okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen Genç Erkek Basketbol Müsabakaları sona erdi.
Rıfat Dağdelen Spor Salonunda düzenlenen müsabakalara 7 okul katılırken, maçlar çekişmeli ve renkli görüntülere sahne oldu.
Turnuvayı yenilgisiz tamamlayan Soma Fen Lisesi ”Genç Erkek Basketbol” şampiyonu oldu.
Rakiplerine üstünlük sağlayarak dereceye giren ilk üç takımlar şöyle:
1.Soma Fen Lisesi
2.Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi
3.Cemil Meriç Anadolu Lisesi
Oynanan karşılaşmaların ardından düzenlenen törende dereceye giren takımlara kupaları, Dilek Kuruçay, Halil İbrahim İlhan ve Mustafa Can Bircan tarafından verildi.
Basketbolda Fen Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Galip.
Soma İlçe Kupası Genç Erkekler Basketbol Turnuvasında 16 ve 17.maçlar oynandı.
Turnuvada 16.maç Soma Fen Lisesi ve Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi arasında oynandı. Soma Fen Lisesi, rakibini altı sayı farkla 72-66 mağlup etti.
17.Maç Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Soma Anadolu Lisesi arasında gerçekleşti. Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üstün oynadığı karşılaşmadan 80-25 galip ayrıldı.
KALAN MAÇLARIN PROGRAMI ŞÖYLE:
Soma Anadolu İmam Hatip Lisesi – Özel Soma Açı Temel Lisesi 15.02.2018 Sılay Mutlu
Soma Cemil Meriç Anadolu Lisesi – Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 19.02.2018 Pınar Kızıl
Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi – Özel Soma Açı Temel Lisesi 20.02.2018 Bülent Aktuğ
Soma Anadolu Lisesi – Soma Anadolu İmam Hatip Lisesi 22.02.2018 Polat Parlak
Tüm karşılaşmalar için buraya tıklayınız!
Okul Maçlarını Yönetecek Hakemler Belli Oldu.
MANİSA Faal Hakem ve Gözlemciler Derneği, 03.12.2014 tarihinde toplanarak İlimiz ve İlçelerinde oynanacak Daha fazlasını oku…
Okul Maçları Başlıyor..
SOMA Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinatörlüğünde Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğince düzenlenen 2014-2015 Öğretim yılı Okullar arası Genç Erkekler futbol müsabakaları Soma Linyit Stadında başlayacak.
24 Kasım Pazartesi günü Soma Linyit Stadında başlayacak olan karşılaşmaların programı şöyle:
24.11.2014-11:00 Soma Mes.Tek.And.L.-Soma Fatih Mes.Tek.And.L
24.11.2014-12:30 Soma Öğretmen L.- Soma And. L.
28.11.2014-11:00 Soma Mes.Tek.And.L-Soma And. L.
28.11.2014-12:30 Soma Fatih Mes.Tek.And.L.-Soma Öğretmen L.
01.12.2014-11:00 Soma Mes.Tek.And.L.-Soma Öğretmen L.
01.12.2014-12:30 Soma And. L.-Soma Fatih Mes.Tek.And.L.
HABER:Enes KIR
T.E.M.L ve Anadolu Lisesi Galip Geldi
Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğince düzenlenen 2012-2013 Öğretim yılı Okullar arası genç erkekler futbol müsabakalarına bugün (perşembe) oynanan iki karşılaşma ile devam edildi.
T.E.M.L 4-0 S.TiC.LİS.
Günün ilk maçında; T.E.M.Lisesi ile – Ticaret Lisesi karşı karşıya geldi. Gökhan Özkan-Tufan Tezol-Rahime Uyan Çakan hakem üçlüsünün yönettiği karşılaşmada: T.E.M.L, Sezer 2, Ramazan ve Yiğitcan’ın attığı gollerle karşılaşmadan 4-0 galip ayrıldı.
.
ÖZEL BİRLİK 1-3 ANADOLU LİSESİ
İlk maçında Anadolu Öğretmen Lisesine 3-2 mağlup olan Özel Birlik Anadolu Lisesi bugünde Anadolu Lisesine 3-1 mağlup oldu ve şampiyonluk iddasını kaybetti.
Tufan Tezol-Gökhan Özkan-Rahime Uyan Çakan hakem triosunun görev aldığı maçta; Sonay, Kerem ve Orçun ile sonuca giden Anadolu Lisesi, T.E.M.L ile grup şampiyonluğu için mücadele verecek.
KALAN MAÇLARIN PROGRAMI ŞÖYLE:
26.11.2012 | 11:00 | And. Öğretmen | Soma And.Lis. |
26.11.2012 | 13:00 | Soma Tic.Lis. | Özel Birlik Lis. |
30.11.2012 | 11:00 | Soma Tic.Lis. | Özel Birlik Lis. |
30.11.2012 | 13:00 | And. Öğretmen | Soma T.E.M.L |
03.12.2012 | 11:00 | Soma And. | Soma T.E.M.L |
03.12.2012 | 13:00 | Soma Tic.Lis. | AND Öğretmen |
FOTO-HABER:Emrah CANTÜRK